Boży człowiek, w służbie ludziom

Kat.: 02617

Niniejsza pozycja zawiera teksty opracowane przez specjalistów z różnych dziedzin i prezentuje bogate owoce wewnętrznego zaangażowania bł. Honorata w odnowę życia religijnego na ziemiach polskich.
  • Dostępne
  • Czas dostawy: Realizacja 24h
  • Dostawa: od 6,99 zł
  • Redaktor: A.Derdziuk OFMCap, G. Filipuk OFMCap
  • ISBN: 978-83-8101-198-3
  • Oprawa: miękka
  • Format: 14,5 x 20,5 com
  • Liczba stron: 278
  • Rok wydania: 2018
24,90 zł -15% 21,17 zł / egz.

Opis

Życie o. Honorata Koźmińskiego (1829-1916), kapucyna zasługuje na głębsze poznanie i propagowanie. Wiele osób zapoznających się z jego spuścizną duchową wręcz pyta, dlaczego jest on tak mało znany i prawie pomijany w prezentacji wielkich świętych wpisujących się w polską historię. Utrwalony stereotyp duchowości o. Honorata jako hermetycznej i wymagającej heroicznego trudu realizowanego tytaniczną pracą, a nie uwzględnia jego doświadczenia przeogromnej łaski Bożej wspierającej go w realizowanych dziełach. Bezkrytycznie powtarzane stwierdzenia, że twórczość pisarska Honorata ma charakter kompilacyjny, nie uwzględniają badań nad oryginalnością jego dzieł, które naznaczały jego styl przepowiadania i ukazywały zupełnie nowe spojrzenie nie rzeczywistość pracy duszpasterskiej Kościoła w Polsce. Nowatorskość podejścia do realizacji życia zakonnego w ukryciu przed światem, wynikała dla Koźmińskiego z rewolucyjnego potraktowania posłannictwa osób konsekrowanych i ich komplementarności wobec misji świeckich katolików w Kościele i świecie.

Błogosławiony Honorat, jako patron zawierzenia i wytrwania, może stać się dla katolików w Polsce wzorem postaw ewangelicznych na różnych płaszczyznach. Jego młodzieńcze odrzucenie łaski wiary i późniejsze odnalezienie Boga może stać się impulsem do inicjowania modlitwy rodziców za swoje dzieci, na wzór matki młodego Koźmińskiego, która wyprosiła mu nawrócenie i odzyskanie wiary.

Niniejsza pozycja zawiera teksty opracowane przez specjalistów z różnych dziedzin i prezentuje bogate owoce wewnętrznego zaangażowania bł. Honorata w odnowę życia religijnego na ziemiach polskich. Dziedzictwo świętości, pozostawione przez pokornego kapucyna ukazuje niezwykłą żywotność ducha Bożego, którym on promieniuje na otoczenie.

Fragment wprowadzenia do książki

Cechy

Cechy produktu
Redaktor: A.Derdziuk OFMCap, G. Filipuk OFMCap
ISBN: 978-83-8101-198-3
Oprawa: miękka
Format: 14,5 x 20,5 com
Liczba stron: 278
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Rok wydania: 2018
Kod EAN: 9788381011983

Zobacz także

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Załączniki